نوشته شده توسط : مهندس جامی

طراحی و ساخت سوله در اصفهان

جهان سوله ، ساخت سوله در اصفهان را با توجه به  اقلیم و شرایط آب و هوایی هر شهر و بر اساس کاربری سازه طراحی و اجرا می نماید.به عنوان مثال در شهر های برف خیز اصفهان ، ساخت سوله بر مبنای بار برف-زلزله و بار باد بارگذاری و شیب بندی میگردد.اصولا در این شهر های اصفهان ساخت سوله سنگین تر و با شیب بیشتر طراحی و اجرا میگردد.استان اصفهان دارای دو منطقه آب و هوایی متفاوت میباشد.به طور مثال ساخت سوله در شهر هایی مانند وزوان و میمه بر اساس باد خیز بودن طراحی خاصی دارد . در این مناطق میزان بار باد و برف در طراحی، اهمیت ویژه ای دارد. طراحی سوله در شهر های نظیر خونسار،گلپایگان،فریدن و مناطق غرب اصفهان معیار اصلی طراحی و ساخت سوله میزان بار برف میباشد.

سوله سازی در شهر های شرقی اصفهان که در دامنه کویر قرار گرفته است بار برف کمتری دارد لذا طراحی و ساخت سوله در این مناطق با متریال سبک تری امکان پذیر است و با شیب 10% الی 15% اجرا میگردد.در صورتیکه در مناطق غربی و برف خیز استان اصفهان ترجیحا از شیب 20% الی 25% استفاده میگردد.

ساخت سوله در مناطق مرکزی استان اصفهان نظیر شهرستان های اصفهان،نجف آباد،تیران،علویجه،دهق،شاهین شهر،خمینی شهر،شهرضا،کوهپایه،سگزی،مورچه خورت و ... جزء شهر های میان بارشی محسوب و معمولا با شیب حدود 20% طراحی و ساخت سوله انجام میپذیرد.

ساخت سوله | سوله | سوله سازی | سوله دست دوم | قیمت سوله – جهان سوله


رنگ آمیزی سوله 

در اکثر موارد به دلیل آب و هوای خشک از رنگ آلکیدی و زین کرومات استفاده میگردد.به استثنا  مواردی که استفاده از سازه سوله در زمینه ی موارد شیمیایی ، اسیدی ، ماشین آلات رطوبت ساز و ... که فرسایش فلز بیشتری دارد، ابتدا قطعات سوله سند بلاست و از رنگ های زینک ، اپوکسی و پلی ارتان استفاده میگردد.

 

پوشش سقف سوله 

سقف سازه های سوله در استان اصفهان در موارد کاربری انبار ، صنعتی و ... از لایه های توری مرغی ، پشم و شیشه و ورق سینوسسی استفاده میگردد.پوشش سوله با کاربری مواد غذایی، پزشکی و.. که تایید و مجوز اداره بهداشت را نیازمند است ، لازم است لایه پشم و شیشه را با کارتن پلاست جایگزین و در لایه های دیگر از فوم و ورق سینوسی و در برخی موارد از ساندویچ پانل استفاده شود.

 

پوشش بدنه سوله

در پوشش سوله با کاربری سرد خانه ای جهت سقف و بدنه از ساندویچ پانل نیز استفاده میگردد.پوشش بدنه سوله پس از دیوار کشی و اجرای پنجره در بعضی موارد به جای پنجره از قوطی کشی و پلی کربنات نیز استفاده میگردد.در مواردی که ارتفاع سوله بیش از 6 متر باشد توسط قوطی کشی و ورق بندی ذوزنقه رنگی جهت نماسازی پوشش بدنه سوله استفاده میگرد:: برچسب‌ها: سوله , ساخت سوله , سوله دست دوم , قیمت سوله , سوله سازی ,
:: بازدید از این مطلب : 49
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 خرداد 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندس جامی

یکی از افتخارات شرکت جهان سوله ، اجرای قرارداد ساخت سوله شرکت کشتیبان جنوب بندر در بندر امام خمینی (ره) با ابعاد 64 متر عرض( بدون ستون وسط) و طول 200 متر و همچنین ارتفاع 18 متر در تاج میباشد.

 

 

(برای درک ابعاد ، به تریلر داخل عکس توجه کنید!)


آشنایی با سوله

اگر بخواهیم تعریفی از سوله بیان کنیم، می توانیم بگوییم سازه ای با سقف شیبدار است که برای طراحی و ساخت آن باید از محاسبات فنی استفاده کرد.  توجه کنید که اگر کیفیت جوشکاری، استفاده از پیچ و مهره و زنگ زدایی اگر به درستی انجام نشود، بهترین محاسبات هم نمی تواند کارآیی و استحکام مورد نظر شما را تایید کند. سوله ساختمان فولادی پیش ساخته ای است که عمدتا در تعمیرگاه، کارخانه و اسکلت ساختمان استفاده می شود. این سازه فلزی استحکام ایجاد می کند البته طراحی شما نیز در این مورد مهم است و باید به گونه ای ساخته شود که بتواند بارهای با وزن های متفاوت را تحمل کند. مصالح مختلف، زمین احداث پروژه و نوع سوله سازی می تواند در میزان تحمل بار موثر باشد.

سوله مونتاژ برای مواردی که مدت زمان استفاده از آن کم باشد، نمی خواهید هزینه بالایی پرداخت کنید و کیفیت آن مهم نباشد، مناسب است.

بحث مقاوم سازی مهم است. برای اینکه بتوانید ساختمان های فلزی را مقاوم کنید، باید ساختمان تخریب و نوسازی شود و بررسی شود که ساختمان در مقابل زلزله مقاوم باشد.

برای بررسی قیمت ساختمان فولادی، باید عواملی مانند قیمت مصالح ساختمانی، هزینه سفت کاری، تخریب ساختمان هایی که عمرکوتاهی دارند و نصب تجهیزات توجه کرد.

 

طراحی این سازه منحصر به فرد توسط شرکت جهان سوله صورت گرفته و جزء افتخارات طراحی کشور محسوب شده و به تایید نظام مهندسی بندر امام خمینی رسیده است .

 

 

این سازه، بنابرنیاز کارفرما به عرض زیاد بدون اجرای ستون وسط ، جهت تخلیه و بارگیری بدون محدودیت محموله کشتی ها و ورود و خروج ماشین آلات بارگیری و تخلیه ، اجرا گردیده که باعث شده این سازه جزء معدود سازه های فلزی خاص کشور محسوب گردد.

در طراحی و مونتاژ قطعات آن و تقسیم ترافیکی عرضی فرم ها در دهانه 64 متر به 6 قطعه تقریبا 12 متری تقسیم شده تا مراحل حمل و نصب آن آسان تر انجام پذیرد.

 

 

جهت نصب هر قاب این سازه از 2 دستگاه جرثقیل 25 تن و یک دستگاه جرثقیل 10 تن استفاده گردیده است.

 

 

ساخت سازه فلزی به گونه ای است که به دلیل شرایط آب و هوایی منطقه که جزء مناطق بسیار گرم و مرطوب محسوب میشود، برای مقاوم ساختن آن در برابر این شرایط آب و هوایی ، قطعات ابتدا سندبلاست گردیده و در مراحل بعد 3 لایه پرایمر زینک ریچ ، اپوکسی میانی و اپوکسی نهائی رنگ آمیزی گردیده است.

 

 

 :: برچسب‌ها: سوله , ساخت سوله , سوله دست دوم , قیمت سوله , سوله سازی ,
:: بازدید از این مطلب : 69
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 خرداد 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندس جامی

 سوله سازی به طور اختصار شامل مراحل زیر است:

 

طراحی سوله

اولین مرحله طراحی  و  ساخت سوله پس از ابعاد برداری مساحت زمین، ساخت سوله با در نظر گرفتن کاربری مورد نظر است که نسبت به ارتفاع مورد نیاز و طراحی جرثقیل سقفی (در صورت نیاز) ارتفاع ستون های سوله محاسبه می گردد.در طراحی سوله با در نظر گرفتن محل اجرا ، میزان بار برف و زلزله و میزان شدت وزش باد منطقه برابر با نشریه ها و آئین نامه های نظام مهندسی کشور در طراحی لحاظ گردیده و ابعاد سازه شامل ضخامت ها ، طول و ارتفاع و زاویه برش های سازه و ابعاد و اندازه متریال فنداسیون مشخص می گردد. سپس توسط مهندس محاسب پروژه به تایید نظام مهندسی یا شهرداری محل اجرا میرسد.

 

اجرای فنداسیون

در این بخش علی رقم اینکه اجرای فنداسیون سوله ساده به نظر میرسد ولی جزء مهمترین بخش اجرای سوله است چرا که تمامی نیروهای بار باد ، زلزله و برف هر منطقه توسط فنداسیون به زمین منتقل می گردد. از جمله مسائل حساس اجرای فنداسیون سوله آکس بندی صحیح گونیا بودن آن و علی الخصوص خط تراز آن است که در سازه هایی که دارای جرثقیل سقفی می باشد بسیار پر اهمیت میباشد.


مونتاژ سوله

در این مرحله پیمانکاران و متخصصین  ، مطابق با نقشه های طراحی شده ، ابعاد و ضخامت های آن را کنترل نهائی کرده و اقدام به برش ابعاد و ورق آلات و اتصالات آن میکنند.سپس توسط گروه مونتاژ، برش های نهائی و سوراخ کاری و قطعه گذاری شده و آماده جوش کاری میگردد.

 


سوله سازی و جوش کاری

در این مرحله با در نظر گرفتن طول ، عمق و ضخامت جوش طراحی شده و استاندارد های موجود قطعات تمیز کاری شده و توسط پرسنل متخصص جوشکاری میشود. سپس با استفاده از ماشین آلات جوشکاری که معمولا از جوش co2 و زیر پودری استفاده میگردد تکمیل و آماده رنگ آمیزی میگردد.

 

رنگ آمیزی سوله

در این مرحله قطعات سوله اسپاتر برداری و با توجه به در نظر گرفتن محل و اقلیم اجرای سوله ، کاربری آن و رنگ مورد نیاز سازه، قطعات بعضا به کارگاه سند بلاست منتقل گردیده و لایه های چربی ، اکسیده و .. برداشته شده سپس قطعات در لایه های مورد نیاز توسط دستگاه های مخصوص رنگ آمیزی شده و پس از تثبیت رنگ آماده حمل به محل اجرا میگردند.

 

نصب سوله

در این مرحله با توجه به اینکه نصب سوله از مشاغل پر خطر و حساس محسوب میشود با استفاده از پرسنل مجرب قطعات فرم سوله با اتصالات پیچ و مهره ای روی زمین به روی یکدیگر نصب شده و پس از نصب ستون ها روی base plate و اتصالات آن ، تنظیم دهانه ها و ابعاد فرم گذاری صورت گرفته و اتصالات باد بندی نصب میگردد.پس از نصب کلیه ریز قطعات و آچار کشی سازه، سوله آماده دیوار چینی و پوشش میگردد.

 

پوشش سقف

در این مرحله با در نظر گرفتن کاربری سازه سوله نوع عایق بندی و ضخامت های آن مشخص و پوشش سقف سوله انجام میپذیرد که در این زمینه به بعضی از انواع پوشش سقف اشاره میگردد:
ساندویچ پانل –توری و پشم و شیشه و ورق و کرکره-کارتن پلاست و پشم شیشه و ورق کرکره-پلی کربنات و پشم و شیشه و ورق کرکره-ورق کرکره و پشم و شیشه و ورق کرکره-توری و پشم سنگ و ورق کرکره-کارتن پلاست و فوم و ورق کرکره و... البته شایان ذکر است نوع رنگ پوشش سقف و بدنه سوله غالبا با توجه به سلیقه کارفرما و بعضا نوع کاربری سوله اجرا میگردد.

 

پوشش بدنه سوله

در این مرحله بعضا به جای اجرای پنجره از قوطی کشی و پلی کربنات استفاده میگردد و به جای دیوار در ارتفاع بالای سوله از قوطی کشی و ورق رنگی و عایق بندی استفاده میشود که عموما صرفه جویی اقتصادی و زیبا سازی بدنه سوله در نظر گرفته میشود.

 

سوله سازی و ساخت جرثقیل سقفی تخصص ،و اجرا و پیاده سازی آن در اصفهان و اقصی نقاط کشور افتخار ماست. شما میتوانید نمونه کارهای اجراشده توسط شرکت جهان سوله را در اینجا ببینید.

 

 :: برچسب‌ها: سوله , ساخت سوله , سوله دست دوم , قیمت سوله , سوله سازی ,
:: بازدید از این مطلب : 79
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 خرداد 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندس جامی

متاسفانه در بسیاری از موارد دیده شده متقاضیان سوله به امید صرفه جویی در هزینه ها اقدام به خرید سوله دست دوم با دفترچه محاسبات تقلبی و کیفیت بسیار بد می کنند . در صورتیکه خوشبختانه در صنعت سوله سازی با وجود علم محاسبات و تکنولوژی های جدید و کارشناسان خبره که هم در ساخت سوله و سازه های فلزی تخصص داشته و هم در طراحی های استاندارد و سبک سازی مهارت کافی دارند میتوانند کمک شایانی به این صنعت بنمایند.

 


شرکت جهان سوله اصفهان با توجه به نیاز کشور به تحولی نو در این عرصه اقدام به تلفیق تمامی موارد شامل محاسبات بار برف ، زلزله ، وزش باد ، تراکم خاک ، وجود جرثقیل سقفی ، سبک سازی ، موقعیت اقلیمی هر شهر در کشور بر اساس آئین نامه های نظام مهندسی کشور طراحی نرم افزاری پیشرفته نموده و دفترچه محاسبات کامل و فایل cad شامل نقشه های سازه ، نقشه های اجرای فنداسیون و اجرای سوله و پوشش سقف ارائه مینماید.

شرکت جهان سوله سازنده سوله در اصفهان در راستای کاهش هزینه های قیمت سوله با در اختیار داشتن دستگاه های اتوماتیک ساخت سوله هم نسبت به سرعت در اجرای پروژه و هم کیفیت آن گامی مهم در این صنعت برداشته است.

به طور مثال ساخت سوله شرکت کشتیبان جنوب بندر توسط شرکت جهان سوله با ابعاد 64 متر عرض(بدون ستون وسط) و طول 200 متر ، مساحت حدود 13000 مترمربع ، در مدت 3 روز طراحی و در 75 روز به طور کامل ساخت ، حمل و در محل پروژه نصب گردید.

 

لازم به ذکر است وزن سازه اجرا شده 720 تن میباشد که طراحی های ارائه شده از سوی کارفرما وزنی معادل 1160 تن براورد گردیده بود که توسط تیم طراحی شرکت جهان سوله 440 تن سبک سازی و به صورت استاندارد به کارفرما تحویل گردید.

 

 

سوله سازی در اصفهان و همینطور اقصی نقاط کشور تخصص ماست. ساخت سوله سبک ، سوله دست دوم ، سوله خرپایی و ...

قیمت سوله خود را از ما بخواهید.

 

 :: برچسب‌ها: سوله , ساخت سوله , سوله دست دوم , قیمت سوله , سوله سازی ,
:: بازدید از این مطلب : 80
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 خرداد 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندس جامی


یکی از علل موفقیت پروژه های موفق دنیا استفاده از طراحی های هوشمندانه و همراه با تکنولوژی های نوین و علم محاسبات است.
یکی از افتخارات شرکت جهان سوله در اختیار داشتن کادر مجرب که در طراحی سوله و همچنین سوله سازی با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا مهارت دارند استفاده نموده است.
در صنعت سوله سازی با در نظر گرفتن آخرین آيین نامه های نظام مهندسی کشور و با توجه به موقعیت اقلیمی هر شهر نسبت به بارش برف ‍، میزان وزش باد ، زلزله ، تراکم خاک ، رطوبت هوا ، وجود جرثقیل سقفی و نوع کاربری ، طراحی سوله انجام میشود.
در طراحی سوله طول ، عرض ، ارتفاع ستون ، ارتفاع تاج ، شیب سقف ، وجود نورگیر سقف و ارتفاع سکوی جرثقیل سقفی اهمیت ویژه ای دارد.

از مسائل مهمی که در طراحی سوله پر اهمیت است وزن سوله میباشد.
طراحی استاندارد و ایده آل سوله یعنی در نظر گرفتن تمامی مطالب گفته شده و رعایت حداقل وزن هنگام ساخت سوله است.
یکی از افتخارات جهان سوله ارائه بهترین طراحی ها و سبک سازی آن جهت منافع برای کارفرما و ایجاد اعتماد و حسن نیت فی مابین میباشد.

 


مراحل طراحی سوله

1 - طراحی ابعاد شامل طول و عرض فونداسیون سوله

2- طراحی مقدار و ضخامت میلگرد ها ، خاموت ها ، ولت ها و base plate های سوله

3- طراحی میزان گود برداری ، مگر ریزی ، نوع بتون ، ضخامت بتون و عیار مقاومت بتن فونداسیون سوله
4- طراحی قاب اصلی سوله شامل عرض ، ارتفاع ستون ، ارتفاع تاج سوله
5- طراحی ضخامت ، عرض ، ارتفاع ، محل آکس ستون های باد سوله
6- طراحی شاپ برش ابعاد و ضخامت های ستون شامل : طول ، عرض ، ضخامت ، ضخامت بال ستون و زاویه برش ها ، ارتفاع جان و محل استقرار استیفنر های تقویت ستون و استرات ها
7- طراحی فلنچ های ستون ، رفتر ، بالکن ، بادبند ، استپ زد ها ، استرات ها که شامل : ضخامت ، ابعاد ، آکس سوراخ ها ، قطر سوراخ ها و تعداد آن است
8- طراحی شاپ و برش ابعاد و ضخامت های رفتر شامل : طول ، عرض ، ارتفاع و زاویه برش های ساق رفتر ، طول و عرض و ارتفاع و ضخامت و زاویه برش های منشوری رفتر
9- طراحی بادبند های سقفی شامل : ضخامت ، نوع بادبند ، تعداد آن و محل استقرار بادبند
10- طراحی بادبند های بدنه شامل : تعداد ، نوع بادبند ، ضخامت آن و دتایل جزئیات محل قرار گیری بادبند بدنه
11- طراحی محل استقرار فلنچ ها ، تقویت کننده ها ، سینه بند ها و محل جانمایی استپ زد ها و فاصله ی آن ، فواصل بادبند ها و جانمایی استرات ها


12- طراحی جوشکاری قطعات سوله شامل ضخامت جوش ، فواصل جوش وعمق جوش
13- طراحی پلان معماری شامل : جانمایی دیوار ها ، پنجره ها ، درب های ورودی ، طول و عرض و ارتفاع
14- طراحی پلان توضیحات عمومی شامل بتن مصرفی ، بتن مگر ، نوع فولاد مصرفی ، آلموتور بندی فونداسیون سوله ، نوع فولاد مصرفی ساخت قطعات سوله ، نوع پیچ و مهره مصرفی و آچارکشی ، میزان و نوع و ضخامت رنگ آمیزی ، نوع متریال پوشش سقف سوله ، نوع متریال جوشکاری ، روش جوشکاری پل و تراورز های جرثقیل سقفی، میزان در نظر گرفتن وزن سقف سوله ، جدول طول وصله و خم آلموتور ها
15- طراحی لاپه ها شامل جانمایی و تعداد و فاصله لاپه ها در سقف ، تعداد و ضخامت سگراد ها به همراه آکس بندی طولی سوله و طراحی لاپه های نورگیر سوله
16- طراحی ابعاد خم و برش لاپه ها و ضخامت آن و طراحی آبرو ها شامل : ابعاد ، خم و ضخامت آن
17- طراحی سکوی جرثقیل و محل استقرار آن شامل : ابعاد ، ضخامت و ارتفاع
18- طراحی تراورز و پل جرثقیل شامل اتصالات پیچ و مهره ای ، ابعاد و ضخامت ها ، ظرفیت جرثقیل سقفی ، ابعاد و ضخامت های راهبر طولی جرثقیل سقفی
19- طراحی دفترچه محاسبات کلیه موارد فوق به صورت جز به جز با ارائه فرمول های ریاضی و محاسباتی
20- طراحی فایل sap دو بعدی و سه بعدی اجرای سوله
21- طراحی جدول لیست وفنر و متریال مصرفی جهت ساخت سوله

ساخت سوله خود را از ما بخواهید. سوله سبک ، جرثقیل سقفی ، سوله فوق سبک ، سوله  و ...

 سوله سازی در اصفهان و اقصی نقاط کشور تخصص ماست . برای اطمینان از توانمندی گروه فنی جهان سوله از نمونه های اجرا شده ذر سطح کشور دیدن فرمایید.

 

 :: برچسب‌ها: سوله , ساخت سوله , سوله دست دوم , قیمت سوله , سوله سازی ,
:: بازدید از این مطلب : 75
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 خرداد 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندس جامی

در قیمت سوله تمام شده و آماده بهره برداری موارد زیر دخیل است:

 

زمین محل اجرای سوله 

زمین و نوع تراکم خاک و شیب آن و حتی شمالی , جنوبی بودن آن و جهت شرقی و غربی در بسیاری از پروژه ها حتی طول زمین نیز با در نظر گرفتن موارد بالا به دلیل حجم خاک برداری و میزان شیب زمین و مقدار خاک ریزی بسیار حائز اهمیت است به زبان ساده تر برای اجرای سوله طول و عرض سوله و طول و عرض زمین و شیب آن و مقدار خاک برداری و خاک ریزی در قیمت تمام شده سوله تاثیر زیادی دارد بنابراین انتخاب زمین با در نظر گرفتن موارد بالا در قیمت سوله تاثیر زیادی دارد.

 

میزان تراکم خاک

در این قسمت به میزان حجم فنداسیون در انواع تراکم خاک پی خواهیم برد چراکه در زمین هایی که تراکم خاک کمتر و به زبان ساده سست تر است جهت جلوگیری از حوادث ناشی از زلزله و نشست سازه نیاز به فنداسیون با ابعاد بیشتر و آلموتور بندی قوی تر میباشد. در سازه هایی که به صورت استاندارد های ساخت وساز اجرا میگردد در زمین هایی با تراکم خاک کم و نباتی کل حجم خاک تخلیه و به صورت لایه به لایه خاکریزی و توسط ماشین آلات راه سازی به تراکم مورد نیاز رسیده و بستر سازی جهت مراحل بعدی انجام میشود.

 

قیمت سوله

در مرحله سوم نسبت نوع ساخت سوله با وزن تمام شده آن متفیر است. چراکه ساخت سوله به دلایل متعددی در وزن های متغیری ساخته میشود بنابراین با در نطر گرفتن مواردی که به آن اشاره خواهیم کرد میتوان به دلایل اختلاف وزن ساخت سوله پی برد که از آن جمله محل اجرای سوله میباشد. محل اجرای سوله به علت محاسبات بار برف و زلزله و میزان وزش باد در تمامی دنیا متغیر است. مثلا مناطقی که بارش برف دارد به دلیل تحمل وزن بارش برف روی سقف سازه قاعدتا سوله سنگین تر ساخته شده و در مناطق گرمسیر که عمدتا بارش برفی وجود ندارد امکان ساخت سوله با وزن بسیار سبک تری امکان پذیر است.

 

سوله سازی در اصفهان و همینطور اقصی نقاط کشور تخصص ماست. ساخت سوله سبک ، سوله دست دوم ، سوله خرپایی و ...

قیمت سوله خود را از ما بخواهید.

 

مراحل ساخت سوله اصفهان در جهان سوله:: برچسب‌ها: سوله , ساخت سوله , سوله دست دوم , قیمت سوله , سوله سازی ,
:: بازدید از این مطلب : 73
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 خرداد 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندس جامی

ساخت سوله سبک از جمله درخواست های اکثر کارفرمایان میباشد. دلیل آن هم مشخصا کاهش هزینه های اجرای سوله می باشد. نکته حایز اهمیت در این میان حفظ کیفیت و تضمین امنیت اجرای سوله است.

ساخت سوله سبک در مجموعه جهان سوله با تکیه بر دانش تخصصی نیروهای فنی و طراحی با استفاده از جدیدترین نرم افزارهای روز و همچنین تجربه طولانی در زمینه اجرای و پیاده سازی سوله ، صورت میپذیرد.

نمونه های اجرا شده توسط این مجموعه گواه بر این ادعای بزرگ است.

بدیهی است سرعت بالای  اجرا و پیاده سازی سوله های سبک در کنار هزینه های اقتصادی پایین از مزایای آن میباشد.

شما میتوانید قبل از اجرا از مشاوره های تیم اجرایی شرکت جهان سوله بهره مند شوید و از قیمت سوله خود مطلع شوید.

سوله سازی در اصفهان و اقصی نقاط کشور افتخار ماست.

 :: برچسب‌ها: سوله , ساخت سوله , سوله دست دوم , قیمت سوله , سوله سازی ,
:: بازدید از این مطلب : 67
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 خرداد 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندس جامی

سوله چیست ؟  سوله از جذاب ترین و زیباترین سازه­ های عمرانی محسوب می شود. جهان سوله سعی دارد در این مقاله شما را با سوله و انواع آن و نحوه طراحی سوله آشنا کند.

 

سوله چیست - ساخت سوله

به سازه های فلزی با سقف شیبدار که برحسب محاسبات فنی خاص به اشکال مختلف تولید می شود، سوله گویند. سازه های شیب دار یا سوله به لاتین Gable Bents یا Ridge Bents نامیده می شوند. سوله ها برحسب نوع کاربرد، ابعاد متفاوتی دارند. از این سازه ها در پوشش دهانه های بزرگ و در ساختمان های صنعتی و کشاورزی مثل کارخانه ها، انبارها، آشیانه های هواپیما، تعمیرگاه ها، سالن های ورزشی، پارکینگ ها، مرغداری ها، دامداری ها، فروشگاه ها و موارد دیگر استفاده می شود. نکته ی مهم جهت مقرون به صرفه بودن و قیمت سوله در ساخت سوله این است که باید نسبت به نوع کاربرد و ابعاد بسیار دقت نمود.

غالباً جهت ساخت سوله صنعتی  و ساخت سالن های صنعتی از قطعاتی با ابعاد متغیر استفاده می شود که وزن و ابعاد این قطعات با توجه به نوع کاربری هر واحد صنعتی تغییر می یابد که مهمترین عوامل مؤثر در وزن سالنهای صنعتی عبارتند از: موقعیت مکان مورد نظر جهت سوله سازی از نظر سرعت وزش باد و نیز بیشترین میزان بارش برف، ارتفاع ستونها، دهانه سالن و در صورت لزوم ساخت جرثقیل سقفی .

سوله ساختمان فولادی پیش ساخته ایست که در سراسر جهان بیشترین کاربرد را داشته و در بیش از 90 درصد انبارها، ورزشگاه ها، صنایع، سالن های تولید دام و طیور و ... کاربرد دارد و براساس ابعاد دهانه، ارتفاع، طول و میزان تحمل بار برف و باد منطقه در زمان طراحی به اشکال گوناگونی تغییر می یابد. مهمترین اصل جهت اقتصادی نمودن هر سفارش، آگاهی از میزان واقعی ابعاد مذکور و پیش بینی موارد مورد نیاز است. بسیار واضح است که بهترین محاسبات هم بدون نیاز به رعایت کیفیت جوشکاری ، زنگ زدایی و رنگ آمیزی علمی یا کارگذاری صحیح اجزا، استفاده از پیچ و مهره و سایر اتصالات استاندارد، فاقد کارآیی و استحکام لازم خواهند بود.

لازم به ذکراست که کلیه قطعات ساخته شده توسط این شرکت با بکارگیری تجربه ی چند ساله و نظارتی ثابت، جوش اتوماتیک زیر پودری و استفاده از متریال کاملاً استاندارد که در هر زمان می تواند به رویت کارفرما برسد تهیه شده و تا کنون به تائید ده ها شرکت مشاور و دستگاه نظارت رسیده است .اجزای سوله چیست ؟

ستون – ستون وال پست – استرات – سایه بان – نبشی سینه بند – بادبند – سگراد – رفتر – پرلین – پیچ و مهره

 

سوله چیست - انواع سوله از نظر قرارگیری دهانه

سوله به لحاظ قرارگیری دهانه دارای انواع گوناگون می باشد:

 1. سوله تک دهانه به صورت ۸۸ 
 2. سوله دو یا چند دهنه با ستونه مشترک به صورت ۸۸ یا ۸۸۸ یا  ۸۸۸۸
 3. سوله دو دهانه به صورت ۸
 4. سوله قوسی
 5. سوله چند ضلعی

 


نکات حائز اهمیت در ساخت سوله و سوله دست دوم

 • پوشش سقف
 • بررسی و اندازه گیری میزان مقاومت خاک 
 • در نظرگرفتن بار دینامیکی جرثقیل سقفی هنگام ساخت 
 • طول سوله 
 • جهت و سرعت وزش باد 
 • میزان بارش برف
 • نیروی زلزله
 • رنگ آمیزی با قلمو مناسب نیست قطعا اگر با پیستوله رنگ آمیزی شود، بهتر است.

 

 

 :: برچسب‌ها: سوله , ساخت سوله , سوله دست دوم , قیمت سوله , سوله سازی ,
:: بازدید از این مطلب : 80
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 خرداد 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندس جامی

همانطور که از نامش پیداست، وال پست نگهدارنده دیوار است. وال پست در سوله که معمولا به شکل یک تیر یا ستون طراحی می شود، در انتهای سالن های صنعتی و به طور کلی فریم هایی با دهانه بالا که انتهای آن با دیوار پوشانده می شود، قرار می گیرد. بگذارید ابتدا با سوله آشنا شویم و سپس درباره وال پست توضیح دهیم.

 

مشخصات ظاهری سوله چیست؟

شکل قاب فلزی را می توان بصورت یک قاب ساده یا مرکب و یا با ستون وسط یا ستون وسط ترکیبی و یا با یک شیب (یک طرفه) طراحی نمود  که می توان جهت روشنایی سقف، نورگیر نصب نمود. می توان در اطراف سالن یک طرف و دو طرف سایبان را نصب نمود. همچنین در سالن های تولیدی بر اساس نیاز آنها نصب و ساخت جرثقیل سقفی بسیار صورت می گیرد.

 

 ابعاد ظاهری ساخت سوله چیست  و سوله سازی به چه صورت است؟

سالن های سوله معمولاً باید تا دهانه حدود 60 متر تولید شده و معمولا دهانه های سالنهای مورد نیاز از 10 تا 25 متر با یک قاب ساده بوده و متوسط ابعاد دهانه در صنایع 20 متر وارتفاع معمول 6 متر می باشد.

 

وظیفه وال پست در سوله چیست؟

وظیفه وال پست در سوله انتقال نیروهای بوجود آمده از باد و زلزله از دیوار به فریم است که باعث عدم تخریب دیوار می شود.

 

نوع اتصال وال پست

به طور معمول اتصال آن در انتهای متصل به فریم به شکل لوبیایی بمنظور مراحل نصب و بر روی فونداسیون به شکل مفصل می باشد.


حداکثر طول و ارتفاع مجاز دیوار غیر سازه ای

مطابق با تعریف بند 3-7 صفحه 64 آئین نامه 2800 ویرایش دوم، حداکثر طول مجاز دیوار غیر سازه ای یا تیغه ای بین دو پشت بند 40 برابر ضخامت دیوار یا تیغه است و یا بایستی هر کدام 6 متر کمتر باشد. حداکثر ارتفاع مجاز دیوارهای غیر سازه ای و تیغه ها از تراز کف مجاور 3.5 متر می باشد. در شرایط مذکور نیازی به اجرای وال پست قائم یا افقی نیست ولی در صورتی که دهانه ها یا ارتفاع افزایش یابند نیاز به استفاده از وال پست می باشد.

 

 

 :: برچسب‌ها: سوله , ساخت سوله , سوله دست دوم , قیمت سوله , سوله سازی ,
:: بازدید از این مطلب : 81
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 خرداد 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندس جامی

سوله دارای ویژگی های مختلفی است و شاید اکثر افراد حتی ندانند یک سوله چه مزیت هایی دارد و استفاده از سوله در ساخت و ساز چقدر میتواند موثر باشد. ما در این مقاله می خواهیم مزایای سوله را برای شما بیان کنیم و انواع مختلف سوله را به شما معرفی کنیم.

طراحی سوله در ابتدا باید متناسب با طراحی ساختمان و دارای استحکام قابل قبولی باشد. هم چنین ساخت سوله باید به گونه ای باشد که از عیوب ذاتی سازه های تیرورقی در سوله بتواند پرهیز کند. یکی از مزایای سوله این است که سوله سازی می تواند برای ساختمان های بسیار بزرگ طراحی و اجرا شود زیرا دارای فونداسیون سبکی در مقایسه با سازه های مشابه تیرورق می باشد. سوله هم چنین به خاطر استحکام بالا و وزن زیادش، در برابر عوامل طبیعی مانند زلزله می تواند ایمنی زیادی داشته باشد. در ساخت سوله می توان از مصالح و شکل های مختلفی استفاده کرد.

اگر بخواهیم انواع سوله را از جهت بهره برداری برای شما بیان کنیم در سه دسته قرار می گیرند که برای شما ذکر می کنیم و توضیح مختصری درباره هریک می دهیم.


 

سوله های صنعتی LSF

این نوع از سازه ها، دارای مزیت هایی می باشد. سوله های صنعتی LSF دارای قدرت ذاتی فولاد و ویژگی ضدحریق و آتش سوزی می باشد. این نوع از سازه به خاطر فولادی بودن در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل، آتش سوزی و طوفان مقاومت زیادی دارد. این نوع سوله دارای کیفیت قابل قبولی می باشد و در طول بهره برداری به تعمیر نیازی ندارد. به خاطر نوع سوله سازی آن، جمع آوری این سوله بسیار راحت می باشد و قابلیت جابه جایی و تعویض دارد. سوله های LSF به خاطر خاصیت فولادی بودن، در طول های بزرگ تولید می شود و به خاطر انعطاف پذیری بالای آن ، دیگر نیازی به ستون های میانی ندارید.

کاربرد ها و موارد استفاده سوله صنعتی LSF

 1. ایجاد سقف های کاذب و پارتیشن بندی داخلی سوله
 2. کمپ ها و مکان های دائمی و موقت
 3. سفره خانه و رستوران
 4. تعمیرگاهف نمایشگاه، میادین میوه و تره بار
 5. کارگاه، انبار، سالن و ...

 

ساخت سوله سبک 

در این نوع سوله چند ویژگی مهم سوله سبک را بیان می کنیم:

 • عدم نیاز به فونداسیون

در سوله سازی سبک گام هایی مثل تسطیح، خاک برداری، آجرچینی و بتن ریزی سوله حذف می شود.

 • سوله سبک را می توان برای مصارف مختلفی استفاده کرد
 • در قیمت سوله صرفه جویی می شود

به خاطر حذف فونداسیون در ساخت سوله سبک ، در قیمت سوله این نوع، صرفه جویی می شود. این نوع سوله دارای ساختار قابل قبولی در مقایسه با هزینه آن است.

 • این نوع سوله در برابر زلزله مقاوم است
 • زمان پروژه سوله سازی سوله سبک کاهش می یابد

به دلیل نداشتن فونداسیون، زمانی که برای انجام پروژه سوله سبک صرف می شود، بسیار کوتاه می شود و سریعا قابل بهره برداری می باشد.

 • سوله سبک می تواند به راحتی جابه جا شود

این نوع سوله، به خاطر وزن کمتری که نسبت به نوع های سوله دیگر دارد، دارای قابلیت جابه جایی می باشد. بنابراین از این نوع سوله برای احداث کمپ و تجهیز کارگاه ها استفاده می شود.

 

سوله با قاب های صنعتی

 1. به قاب های صنعتی که مقطع متغیر دارند، سوله گفته می شود که برای دهانه های مختلف طراحی و پیاده سازی می شوند.
 2. از سوله با قاب های صنعتی به صورت یک یا چند دهانه و برای ساختمان های یک طبقه با سقف های شیبدار مناسب است و اکثرا برای کارخانه های صنعتی، انبارها و کشاورزی استفاده می شود.
 3. امروزه از قاب ها با مقطع متغیر و اتصالات ممان گیر برای ساخت سازه های صنعتی استفاده می شود.
 4. شکل سطح مقطع قاب های صنعتی مانند I می باشد که ابعاد بال در طول ثابت بوده ولی ارتفاع متغیر است.

 :: برچسب‌ها: سوله , ساخت سوله , سوله دست دوم , قیمت سوله , سوله سازی ,
:: بازدید از این مطلب : 77
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 خرداد 1396 | نظرات ()